• Deutsch
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
Menü
Imkerei

Včelařství

Vítejte ve včelařství Zelené Bohdanče. Chováme stovkyvčelstev na rozmanitých stanovištích Kutnohorska a Českomoravské vrchoviny. Díky dlouholeté rodinné tradici našich včelařů, pečlivému přístupu a dodržování tradičních postupů při jeho získávání Vám můžeme nabídnout čistý přírodní produkt vysoké nutriční hodnoty. Kosher med Agnes je výhradně přírodní, nejedná se o žádné směsi "medů z EU a mimo EU", které nabízejí obchodní řetězce.

V našem včelařství vyrábíme med květový a smíšený v různých velikostech balení od 150 g - 750 g. Zaručujeme Vám prvotřídní kvalitu a lahodnou chuť i vůni. Žádejte vždy jen včelí med od ověřeného včelaře. Z našeho medu vyrábíme rovněž medoviny, přidáváme ho do likérů nebo se z něj vyrábí originální Staročeský medovník.

Květový med je přírodní koncentrát nektaru z květů rostlin, v převážně z léčivých. Je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů – glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna, která obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícímu účinky – rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky apod. Květový med je velice ceněn v lidovém léčitelství.

Smíšený med je směsí určitého podílu medů nektarových – květových a medů medovicových – lesních. Proto obsahuje přírodní látky jak z nektarií např. léčivých rostlin, tak i cenné minerální látky a stopové prvky z lesních medů, spojuje tedy přednosti obou typů. Smíšený med je velice hodnotný a u nás značně rozšířený a oblíbený. Mísení různých druhů medu je přirozené již při zpracovávání včelami v úlu.

Víte, že...

Přirozenou vlastností každého medu je jeho postupná krystalizace, která ale nemá žádný vliv na jeho kvalitu. Pokud Vám med doma zkrystalizuje, uvedete ho zpět do tekutého stavu jeho opatrným zahřátím, pozor ale na teplotu, která by neměla přesáhnout 40 - 50 stupňů Celsia, aby se nezničily cenné enzymy a další látky v medu obsažené. Lze tak učinit ve vodní lázni nebo teplým vzduchem.

Certifikáty a ocenění

Mohlo by Vás také zajímat:

Kontakt:

František Jindra
Mobil: +420 604 211 179

AKTUELLES


Otevírací doba prodejny 5.7. a 6.7. 10.00 hod. - 16.00 hod.

ZERTIFIKATE

  • Original Tschechische Hönig
  • Kosher
  • Regionale Speise

Quick Contact

Zelená Bohdaneč s.r.o.
Bohdaneč 140, 285 25 (Landkarte)
Tel.:+420 327 591 038 - Laden
Tel.:+420 739 539 858 - Brennerei
Email: info@zelenabohdanec.cz

Finden Sie unser Geschäft

Prodejna AgnesShop in Bohdaneč ist ein Schaufenster für alle unsere Produkte, mit regionale Produkte ergänzt.

Enter ...

Go to top